EAS-verkkokurssi

Ensimmäistä ajokorttia suorittavan koulutus (mopo, traktori, mopoauto, henkilöauto), joka sisältää 4 EAS-verkkoteoriatuntia ja valintasi mukaan sähköisen oppimisympäristön, e-oppikirjan sekä Netreeni-harjoitteluohjelman. Tarvittava määrä ajotunteja korttiluokkakohtaisesta minimistä riippuen.

EAS-verkkoteoriatunnit voit aloittaa kauttamme kaikkina arkipäivinä teoriatuntivalvomon aukioloaikoina.

Ilmoittautua kurssille voit tästä tai soittamalla toimistollemme puh. 015-482 120 (toimistomme palvelee ma-to 10-16.30).

Mikäli olet suorittanut osan EAS-tunneista muualla, suoritat ajokorttia ikäpoikkeusluvalla / opetusluvalla tai sinulla on jo jokin aikaisempi korttiluokka suoritettuna muistathan merkitä ne ilmoittautumislomakkeelle.

Olemme Facebookissa ja Instagramissa

Ajankohtaista

Moottoripyörän korotuskurssit 2022

Moottoripyörän valmennusjaksot A1-luokasta A2-luokkaan ja A2-luokasta A-luokkaan pyörähtävät käyntiin kesäkuussa 2022. Paikan kurssille voit varata nettisivujemme kautta tästä. Valmennusjako sisältää 2 teoriatuntia ja 5 ajotuntia.

B-ajokortin suoritus ikäpoikkeusluvalla

Henkilöautokortin suoritus ikäpoikkeusluvalla jo 17 vuotiaana on kasvanut. Tietoa poikkeusluvan hakemisesta ja edellytyksistä löydät Traficomin Ajokortti-info -sivulta.